M DESIGN STUDIO PLZEŇ, s.r.o.

Tachovská 80, 323 00 Plzeň

LAMINÁTOVÉ FIXACE (náhrada sádry moderním materiálem)

Castové (sklolaminátové) fixace

Castová (syntetická) obinadla představují snadno aplikovatelný syntetický podpůrný obvaz, umožňující silnou až extrémně silnou stabilizaci. Skládá se z pleteniny ze skleněných vláken, impregnované polyuretanovou pryskyřicí, která se aktivuje vodou a poté ji lze snadno a rychle přiložit.
Při práci s castovými obinadly používáme rukavice a lze jej velice dobře modelovat a přizpůsobovat nejrůznějším tvarům. Před aplikací musí být dotyčná partie těla chráněna vycpávkou. Casty jsou dodávány ve vzduchotěsně uzavřeném obalu, protože vytvrzují i vzdušnou vlhkostí.
Po vyjmutí z obalu a ponoření do vody materiál vytvrdne během 3-5 minut. Pokud se nechají vytvrzovat vzdušnou a tělesnou vlhkostí, dosahují úplné pevnosti za několik hodin, ale lze s nimi mnohem snáze manipulovat a tvarovat na tělo. Během tohoto procesu se uvolňuje teplo. Obvaz je možné plně zatěžovat při rychlém vytvrzení již za pouhých 30 minut – výhoda, kterou pacient velice ocení.
Další výhodou je až 20x větší pevnost, než u klasické sádrové fixace. Pomyslnou třešničkou na dortu je odolnost proti vlhkosti. Ač to výrobci přímo nedoporučují, více než patnáctiletá zkušenost práce s tímto materiálem nám dovoluje tvrdit, že s castovou fixací je možné se koupat a to i ve slané vodě bez nebezpečí poškození. Po koupání je nutné fixaci důkladně propláchnout sladkou vodou a ev. vyfénovat. Vzhledem k tomu, že podkladové materiály jsou vysoce kvalitní a po namočení a opětovném usušení netvoří žmolky, ani opakované namočení nevadí.
Syntetická obinadla se můžou používat ve shodě s indikací stejným způsobem jako tradiční sádry. Umožňují silnou až extrémně silnou stabilizaci – hodí se obzvláště pro klasickou léčbu pomocí sádry a pro přípravu ortopedických dlah a dlahových obvazů.
Jejich zcela zásadní nevýhodou je vysoká finanční náročnost. Zdravotní pojišťovny je nehradí a je nutné, aby si pacient na tento nadstandardní výrobek připlatil.
Ceny jsou uvedené v ceníku.
¨.
.
Mlogo-obálka.jpg

IČO: 48 36 30 57
IČZ: 44 074 000

 

 

 

telefon chirurgie:
377 544 895
377 524 659

 

Máte-li nějaký zdravotní problém, pište.
Odpovíme Vám na e-mailové adrese:
chanos@volny.cz.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one